Grudzień 2014
W tym roku piłkarze, zarząd oraz sympatycy Klubu Sportowego Orzeł Dąbie pierwszy raz wzięli udział w organizowanej corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. W wstępnej selekcji wybraliśmy rodzinę z rejonu Czeladź, której chcieliśmy pomóc. Wybór padł na siedmioosobową rodzinę, którą postanowiliśmy wesprzeć jak tylko byliśmy w stanie to zrobić.
Rodzina przede wszystkim potrzebowała żywności, ciepłych kocy i kołder oraz dużej szafy na ubrania. Piłkarze i zarząd stanęli na wysokości zadania i praktycznie każdy zawodnik klubu przyczynił się do tego by móc sprezentować rzeczy dla potrzebującej rodziny. Zawodnicy wspólnie się zebrali, złożyli się na szafę i prezenty, dokonali wyboru mebli oraz udali się na wspólne zakupy. Choć z zakupem szafy wiązało się trochę zachodu. Sympatycy i przyjaciele klubu z Dąbia do budynku klubowego przynosili żywność trwałą, środki czystości oraz artykuły szkolne. Wartość wszystkich zgromadzonych produktów wynosiła blisko 2 500 zł ! Do magazynu zlokalizowanego na Piaskach dzielnicy Czeladzi zawieźliśmy dwanaście ładnie opakowanych paczek plus meble. Na miejscu zostaliśmy przyjęci z serdecznym uśmiechem. Nie wręczyliśmy bezpośrednio rodzinie paczki ze względu na to, że chciała zachować anonimowość. W Czeladzi zostawiliśmy prezenty i otrzymaliśmy czekoladę oraz dyplom. Jednak najprzyjemniejszą rzeczą było usłyszeć słowa pochwały od Pani Wolontariuszki, która wyraziła swoje słowa uznania dla piłkarzy Orła Dąbie oraz całego klubu. Jak się później dowiedzieliśmy rodzina była zachwycona prezentami, w szczególności chłopcy, którzy chwalili się nazajutrz Pani Wolontariuszce nowymi korkami piłkarskimi. Mama Pani Ewa zadowolona była z szafy, gdyż teraz ubrania dzieciaków nie będą musiały leżeć na wierzchu. My ze swojej strony jesteśmy zadowoleni, że udało nam się sprawnie zebrać wszystkie rzeczy i mogliśmy sprawić, żeby święta wybranej przez nas rodziny były radosne.

Wiadomości (utwórz nową)